.

Epizody druhé řady

10. Doktor a Rose

Vánoční Invaze (Christmas Invasion) - Doktor zregenroval do zcela nové podoby. Tento proces ale není bez komplikací. Doktorovo tělo přetíženo energií z Vortexu upadá do komatu. TARDIS přistává v Londýně o Vánocích 2006. Právě ve chvíli kdy se má lidstvo poprvé tváří v tvář setkat s mimozemšťany - kteří shodou okolností chtějí opět zotročit. Stihne se Doktor postavit na nohy včas? Může mu Rose věřit i když vypadá úplně jinak?

2x01 - Nová Země (New Earth) - Jdeme dále než jsme kdy byli. Doktor a Rose se vydávají zjistit, co se stalo s lidmi po výbuchu Země (navazuje na 1x02). Na Nové Zěmi, jak se planeta nazývá, ale Doktor nejdřív musí navštívit starého známého, který je pacientem zdejší nemocnice, kterou spravují kočičí jeptišky vládnoucí až nečekaně pokročilými lékařskými znalostmi.

2x02 - Zub a dráp (Tooth And Claw) - Doctor a Rose neplánovaně(jako obvykle) přistanou na skotské vysočině roku 1879. Setkávají se zde s královnou Victoríí cestující za královským šperkařem. Aby toho nebylo málo, všichni vpadnou do pasti tajemných bojovných mnichů a mají se stát dalším chodem na jídelníčku legendami opředeného stvoření: Vlkodlaka. Podaří se Doktorovi a Rose odhalit jeho slabinu dřív než vlkodlak rozsápe všechny okolo?

2x03 - Setkání ve škole (School Reunion) - Ocitáme se na britské střední škole v současnosti. Doktor a Rose zde inkognito přijímají zaměstnání, aby odhalili, co skývá tajemný nový ředitel školy Hector Finch. Pomoc se jim při tom dostane od Doktorovy bývalé asistentky Sarah-Jane Smith a jejího věrného robotického psíka K-9.

2x04 - Dívka v krbu (The Girl In The Fireplace) - Madam Pompadour (Francie, 18.století, královský dvůr krále Ludvíka XV.) usilují o život vražední maskovaní roboti složení z hodinových strojků. Její jedinou nadějí zůstává Doktor - osoba, která jí pomáhá již od dětství!

2x05 - Vzestup Kyberlidí (Rise Of The Cybermen) - Časový vortex z ničeho nic zmizí poškozená a TARDIS havaruje na paralelní Zemi. V této dimenzi je otec Rose naživu a milionářem, lidem jsou přímo do mozku nahrávany nejnovější zprávy a oblohu křižují obří vzducholodě. Umírající vědec John Lumic přišel na způsob jak člověka udělat nesmrtelným - přeměnit ho na kovového polorobota Cybermana. Doktorovi dávní nepřátelé jsou zpět a tentokrát je nic nezastaví. Zvládne to Doktor?!

2x06 - Věk oceli (The Age Of Steel) - Paralelní Země, TARDIS mimo provoz a probouzející se horda Cybermenů! John Lumic chce přetvořit lidstvo k obrazu svému a vede bezmocné lidi do továrny na Cybermeny. Doktor a spol se ocitá v obklíčení kovových hromotluků, kteří je chtějí rychle sprovodit ze světa. Má Doktor v rukávu další eso, které je dostane do bezpečí? Stihnou pak zachránit obyvatele Londýna dřív než se z nich stanou vraždící roboti? Podaří se resuscitovat TARDIS?

2x07 - Bedna (The Idiot's Lantern) - Doktor s Rose míří do Ameriky, trochu si zatrsat do rytmu Elvisových písní. TARDIS však naše protagonisty vyplivne v Londýně. Další z plánů na odpočinek je překažen s první zdánlivě nevysvětlitelnou událostí. Co skrývá podivný tvůrce televizních přijímačů pan Magpie? Má něco společného se záhadnými zmizeními mnoha obyvatel? Vydrží Doktorovi jeho elvisovský účes celou epizodu?

2x08 - Nemožná planeta (The Impossible Planet) - TARDIS má trávicí problémy? I to se může stát. Existují mnohem nesmyslnější situace. A těmi je tato epizoda přímo protkána. Doktor s Rose uvíznou na malé těžební základně uprostřed vesmírného prázdna přímo při ústí černé díry. Její lidská posádka se zde snaží odhalit, proč planetka pod nimi jako jediná odolává mocné gravitační síle černé díry. Objeví zde písemné pozůstatky civilizace, které byla nejspíš ještě starší než Páni času samotní. To Doktora přivádí na myšlenku, že nejspíš stojí před něčím, co zahýbe i jeho vědomostmi o vesmíru.

2x09 - Pekelná jáma (The Satan Pit) - Doktor s Idou Scott sestoupili šachtou až do středu planetky, kde objevili pozůstaky skutečně prastaré civilizace. Doktor se proto rozhodne sestoupit do tajemné jámy (Tardis je ztracena, není cesty zpět), která se před nimi otevřela a přijít celé záhadě na kloub. Mezitím entita, která posedla Tobyho se přenesla i na mírumilovné Oody, ze kterých se tak staly vražedící stroje. Podaří se Rose a zbytku posádky utéct z tohoto ďábelského místa? Co se stane z Doktorem?

2x10 - Láska & příšery (Love & Monsters) - Elton Pope byl zcela obyčejný člověk. Potkala ho ale řada podivných událostí. Při večerním nákupu ho napadly oživlé figuríny nebo mu přímo nad hlavou prosvištěla vesmírná loď, která v zápětí téměř zničila Big Ben. To člověka donutí přemýšlet. Společně s několika přáteli, kteří také chtějí přijít na kloub těmto záhadám, se dá do vyšetřování. První výsledky se dostaví teprve, když se objeví záhadný Victor Kennedy. Jakto, že toho tolik o Doktorovi ví? Dá se mu věřit? Dozví se nakonec Elton pravdu?

2x11 - Boj se jí (Fear Her) - V jedné zcela obyčejné vilkové čtvrti v Londýně se začnou ztrácet děti. Kdo je unáší a za jakým účelem? To musí zjistit Doktor, vydávající se za policistu. Jak je do všeho zapletená malé dívka Chloe Webber? Něco podivného a až hrůzu nahánějícího se vznáší nad jejími kresbičkami. Proč kreslí právě zmizelé děti?

2x12 - Armáda duchů (Army Of Ghosts) - Rose se vrací domů a společně s Doktorem zjišťují, že na Zemi mezitím přibyli noví obyvatelé - "duchové". Poloprůhledné bytosti zjevující se mezi lidmi. Co s tím vším má společného tajemná nadnárodní organizace Torchwood, kterou založila královna Viktorie? Jaké úmysly s lidmí mají "duchové", kteří se objevují čím dál tím častěji?

2x13 - Soudný den (Doomsday) - Armáda Kyberlidí se z paralelní Země přemýštila na tu naší a jejím jediným cílem je "upgradovat" lidstvo a tím rozšířit své řady. Nejsou ale jedinou hrozbou. Na scénu se vrací i Dalekové sledující své záměry, otevřít tajemnou Archu Strvoření a zároveň při té příležitosti i zlikvidovat lidstvo. Jediný Doktor díky svým znalostem a zkušenostem je schopen přijít na plán, který by mohl zachránit obě paralelní reality. Na pomoc mu přispěchá celé komando složené z Mickeyho, Jakea a Petea Tylera. Podaří se jim včas zastavit obě hrozby??

Zpět

Doctor Who is copyright © by the British Broadcasting Corporation (BBC). No infringement intended. Doctor Who images on this site are copyrighted to the BBC and used solely for promotional purposes.