.

Epizody první řady

9. Doktor a Rose

Pilotní díl - Rose - Dívka Rose Tyler, rodačka z Londýna pracuje v obchodním domě. Jednoho večera ji ale v suterénu napadnou oživlé figuríny. Zachrání ji tajemný mimozemšťan, který si říká Doktor a cestuje v čase (při tom zachraňuje lidstvo). Autoni - oživlý plastik centrálně řízení z podzemí zlovolnou entitou ohrožují nakupující Lodýňany. Doktor a Rose jim ale plány překazí. Doktor nakonec nabídne Rose, aby se k němu připojila. Společně se vydávají do budoucnosti.

1x02 - Konec světa - Doktor vezme Rose daleko do budoucnosti. Ukáže jí den, kdy vybuchne Země. Stanou se ale svědky jedno hrozivého spiknutí.

1x03 - Neklidní mrtví - Rose již viděla budoucnost, teď je na řadě minulost, 19. století. Společně s Charlesem Dickensem musí odhalit, proč mrtví ožívají a straší nebohé občany Cardiffu.

1x04 - Mimozemšťani z Londýna - Rose se vrací domů navštívti matku. Uprostřed Londýna ale havaruje mimozemská loď (téměř při pádu zboří Big Ben). Nový Premiér s ní má ale své plány. Je tím za koho se vydává?

1x05 - Třetí světová válka - Proradní Slitheeni se snaží v lidském převleku na Zemi rozpoutat válku tím ji získat pro své zlovolné plány.

1x06 - Dalek - TARDIS Doktora a Rose zanese do pouštní podzemní základny nedaleké budoucnosti, kde chamtivý multimilionář uchovává svou sbírku mimozemských předmětů. Jedním z nich je také poslední žijící DALEK! Úhlavní nepřítel Pánů času, kteří s nimi vedli Časovou válku... a prohráli.

1x07 - Dlouhá hra - Budoucnost a zpravodajství. Co stojí za dezinformacemi, které vysílá obří zprávařská stanice na orbitě planety Země?

1x08 - Den otců - Rose má jedinečnou příležitost. Vidět smrt svého otce, který zěmřel, když byla ještě malá. Rose se rozhodne otce zachránit, což vyvolá velké problémy.

1x09 - Prázdné dítě - TARDIS pronásleduje mimozemský kanistr, který dopadne do Londýna v průběhu druhé světové války (zrovna ve chvíli německých bombových náletů). Mimozemská nákaza se rozšiřuje, pomůže Doktorovi a Rose tajemný agent z budoucnosti říkající si Kapitán Jack?

1x10 - Doktor tančí - Zbývá jen málo času k zastavení nákazy a Doktor si musí najít původce a hlavně způsob jak vše vrátit do původního stavu. Jaké tajemství skrývá démonický malý chlapec s plynovou maskou místo obličeje, který stále hledá maminku?

1x11 - Boom Town - Doktor parkuje TARDIS v Cardiffu na časoprostorové trhlině, aby z ní jeho věrná loď načerpala palivo. Setkávají se však se starým známým nepřítelem. Zvítězí Doktorovo svědomí nebo touha po pomstě?

1x12 - Zlý vlk - Doktor, Rose a Kapitán Jack uvíznou v různých televizních pořadech budoucnosti. Za vším stojí zlo, které mělo být již dávno poraženo. Co znamenají slova "Bad Wolf", na které Doktor naráží, kdekoliv se objeví?

1x13 - Rozdělení cest - Mocná armáda Daleků se chystá zotročit lidstvo. Doktor stojí před rozhodnutím, zda pro likvidaci svých nejvetších nepřátel má obětovat i pozemšťany. Rose pošle v TARDIS do minulosti aby se zachránila. Ta se však jen tak lehce nevzdává - musí Doktorovi i budoucnosti lidstva pomoci!

Zpět

Doctor Who is copyright © by the British Broadcasting Corporation (BBC). No infringement intended. Doctor Who images on this site are copyrighted to the BBC and used solely for promotional purposes.